Ringella - tkaniny dżersejowe

Przytulna siateczka o wysokim komforcie noszenia

Jersey to zbiorcze określenie dla całej gamy dzianin o drobnych oczkach lub dzianin osnowowych wykonanych z różnych włókien. Odzież wykonana z dżerseju jest przyjemnie miękka na skórze, a ponadto jest wyjątkowo elastyczna, reguluje klimat i bardzo łatwa w pielęgnacji.

Pochodzenie i przełom w cienkiej siatkowej tkaninie

Materiał został nazwany na cześć brytyjskiej wyspy o tej samej nazwie, na której niegdyś wykonywano koszulkę z mocnej wełny owiec wyspiarskich. Podczas gdy w tym czasie tkanina była używana głównie do produkcji bielizny, projektantka mody Coco Chanel w 1916 roku stworzyła koszulkę akceptowalną społecznie również jako odzież wierzchnią. Dziś jest niezwykle popularna przy produkcji t-shirtów, a także bielizny i bielizny nocnej. Dżersej jest również idealny do spódnic lub delikatnie zwiewnych sukienek.

Różne jakości – od single jersey po interlock

W zależności od procesu produkcyjnego rozróżnia się różne rodzaje dzianin:

  • Single jersey , znany również jako „tkanina jersey”, jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony. Materiał jest niezwykle rozciągliwy i dopasowuje się do każdego ruchu. 
  • Podwójna koszulka jest mniej elastyczna, ale przekonuje niezawodną wytrzymałością.
  • Koszulka Interlock ma bardzo dużą gęstość włókien. Dzięki temu tkanina jest wyjątkowo wytrzymała i sprzyja odprowadzaniu wilgoci - idealna na odzież sportową lub letnią bieliznę nocną.
  • Wzorzyste dżerseje żakardowe i cloqué pozwalają na wiele kreatywnych wariacji i atrakcyjnych wzorów, dlatego są predestynowane na świąteczne żakiety i sukienki.

Różne podstawowe materiały dla różnych wymagań

Jersey już dawno przestał być szyty wyłącznie z klasycznej owczej wełny. Do produkcji tego wszechstronnego materiału stosuje się obecnie raczej inne włókna, takie jak wiskoza i bawełna lub liczne włókna mieszane. Odpowiednie właściwości poszczególnych wariantów można wykorzystać do produkcji różnych elementów odzieży.

Stosunkowo ciężka i lejąca się dzianina wiskozowa jest idealna do sukienek i żakietów z drapowaniem. Miękka bawełniana dzianina to pierwszy wybór na letnie T-shirty, a ocieplająca wełniana dzianina to świetny materiał na dziecięce body i ciepłe zimowe ubrania. Z kolei rozciągliwa koszulka oferuje doskonałe warunki do produkcji wygodnej bielizny domowej lub nocnej.

Odzież przyjazna dla środowiska z pieczęcią Ökotex

W Ringella zwracamy szczególną uwagę na ochronę środowiska i dostarczamy tylko wysokiej jakości tekstylia. Podobnie jak wszystkie nasze ubrania, nasze produkty są wykonane z wysokiej jakości dzianiny i są testowane zgodnie z Öko-Tex Standard 100. W razie jakichkolwiek pytań nasz kompetentny zespół chętnie pomoże.


W leksykonie materiałowym przedstawiamy materiały, z których składają się tekstylia, które możesz kupić w Ringella. Terminy takie jak bawełna są znane, ale wielu klientów nie wie, z jakich surowców wykonane są te tkaniny i jak pozyskiwane są włókna. Pozwól, że zabierzemy Cię w świat tkanin i poznamy ciekawostki na temat bawełny, wiskozy i innych materiałów.

 

pixel