Pranie, suszenie, przechowywanie - praktyczne porady jak zadbać o swój biustonosz?
Jak zadbać o swój biustonosz - praktyczne porady
Nieodpowiedni sposób prania, suszenia czy nawet przechowywania powoduje, że delikatna tkanina, z której szyje się biustonosze szybko ulega zniszczeniu. Takie traktowanie stanika może prowadzić do wygięcia fiszbin, pękania szwów, wypadania drutów czy prucia haftów i koronek. Jak zatem dbać o biustonosze, które oferuje nasz sklep internetowy Triumph, aby przez długi czas zachwycały nieskazitelnym wyglądem?
Jak prać ekskluzywne biustonosze?
Aby biustonosz przez długi czas zachował nienaganny wygląd i pierwotną strukturę, warto zrezygnować z prania go w pralce automatycznej. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się klasyczne pranie ręczne w niskiej temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza.
Podczas prania w pralce delikatna koronkowa bielizna Triumph może ulec zniszczeniu. Wirowanie sprawia, że biustonosz znacznie szybciej się rozciąga i natychmiast traci swoją elastyczność. Oczywiście można zastosować program do prania delikatnych ubrań, ale warto wówczas włożyć bieliznę do specjalnego siatkowanego woreczka z zamkiem błyskawicznym, który ją ochroni przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Woda z proszkiem bez przeszkód przepływa wtedy przez materiał worka doskonale odświeżając biustonosze miękkie Triumph czy staniki modelujące.
Równie dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnych kul do prania biustonoszy. Mają formę otwieranego plastikowego i są wyposażone w otwory, przez które swobodnie przepływa woda z detergentem. Taka konstrukcja świetnie chroni kształt miseczek szczególnie jeśli pierzemy biustonosz z odpinanymi ramiączkami wzmocniony drutami i fiszbinami.
Jak suszyć biustonosze Sloggi i Triumph?
Po zakończeniu prania nie powinno się wykręcać ani wyżymać miseczek. Znacznie lepszym sposobem jest powolne i delikatne wyciskanie dłonią stanika w zagłębieniu miseczki. W ten łatwiej zachować naturalny kształt stanika. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku biustonoszy usztywnianych pianką lub formowanych termicznie.
Biustonosz koronkowy Triumph ani żaden inny stanik nie powinien być suszony na grzejniku ani tym bardziej w suszarce bębnowej. Wyjątkowo delikatna bielizna damska Triumph pod wpływem bardzo wysokiej temperatury może ulec zniszczeniu. Biustonosz najlepiej rozwiesić na klasycznej suszarce do ubrań. Należy przy tym pamiętać, aby powiesić go na tzw. motku. Wieszanie stanika za ramiączka może spowodować rozciągnięcie. Jak przechowywać Triumph biustonosze bez fiszbin i modele usztywniane? Bielizna dzienna wymaga nie tylko odpowiedniego sposobu prania czy suszenia. Równie istotny jest sposób przechowywania. W tej kwestii warto pamiętać, żeby nie wkładać staników “na siłę”.
Do tego najlepiej nadają się oddzielne szuflady, gdzie delikatny biustonosz czy nawet stanik do karmienia Triumph może leżeć na płasko z naturalnie rozstawionymi miseczkami. Dzięki temu bielizna się nie deformuje ani nie pogniecie. Warto przy tym pamiętać, że długotrwałe zaleganie biustonosza w nienaturalnej dla niego pozycji może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w jego konstrukcji przez co może się wydawać, że to źle dobrany biustonosz. Na rynku nie brakuje specjalnych organizerów do przechowywania staników. Z pewnością warto zadbać o odpowiednie ułożenie stanika w szafce, aby w idealnym stanie cieszyć się nim przez długi czas.
Koniecznie sprawdź "Rodzaje biustonoszy - wybierz swój typ, część 1"