Jaki biustonosz jest najbardziej odpowiedni do piersi asymetrycznych?

2022-08-29
Jaki biustonosz jest najbardziej odpowiedni do piersi asymetrycznych?

Asymetria piersi to niewątpliwie spory problem dla kobiet, które na nią cierpią. Co prawda cierpi na nią spora liczba kobiet, jednak sytuacja komplikuje się w przypadku gdy kobieta cierpi na jej silniejszą odmianę. Jest jednak rozwiązanie tego problemu, a mianowicie bielizna korygująca. Dlatego też wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy sprawdzić, czy tego typu bielizna to dobry pomysł, jeżeli chodzi asymetrię piersi.

Jaki biustonosz jest najbardziej odpowiedni do piersi asymetrycznych?

Wiele kobiet uważa, że z asymetrią piersi powinny nosić stanik usztywniany. Jest to błąd, gdyż jak się okazuje w przypadku drobnej asymetrii piersi równie dobrym rozwiązaniem (a według niektórych użytkowniczek nawet lepszym), jest miękki koronkowy biustonosz, gdyż po pierwsze lepiej niweluje on asymetrię, po drugie jest on po prostu wygodniejszy niż jego usztywniony odpowiednik, który często jest wybierany przez kobiety. W przypadku większej asymetrii piersi, zastosowanie mogą mieć za to biustonosze bez fiszbin, gdyż zapobiegają one swoistemu „wylewaniu” się piersi ze stanika, ponadto niektóre kobiety uważają, że biustonosze bez fiszbin są po prostu wygodniejsze.

Co w przypadku gdy mamy asymetrię oraz duży biust?

W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się staniki zmniejszające biust. Ich głównym zadaniem jest pomniejszenie wizualne biustu poprzez sprawienie, że pierś będzie lepiej przylegać do klatki piersiowej, a jednocześnie nie będzie ona spłaszczona. W ten sposób można wyeliminować wizualne niedoskonałości wynikające z posiadania asymetrii piersi. Jeżeli więc jesteście posiadaczkami dużego biustu z asymetrią, to biustonosz pomniejszający może okazać się świetnym rozwiązaniem. Równie dobrym rozwiązaniem niwelującym asymetrię biustu może być body korygujące, którego dodatkowym atutem może być również to, że eliminuje on różnego rodzaju inne niedoskonałości naszego ciała, takie jak chociażby niewielki fałdki- jest to doskonały przykład tego, że bielizna modelująca figurę może mieć szerokie spectrum działania.

A co w przypadku kobiet aktywnie uprawiających sport?

W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się specjalnie przystosowany biustonosz sportowy. Ich zadaniem jest między innymi odpowiednia stabilizacja biustu w czasie ruchu, co szczególnie ważne jest w przypadku asymetrii, zwłaszcza gdy jest ona stosunkowo duża, ponieważ trudniej jest wtedy utrzymać piersi w miseczce, co może być utrudnione na przykład w czasie biegania, czy też aerobiku. Ponadto tego typu staniki pozbawione są fiszbin między innymi powodu tego, że mogą one być niewygodne. Podobnie jak biustonosze korygujące, biustonosze sportowe mają właściwości kompresyjne, a co za tym idzie, mogą one znacząco zmniejszyć dyskomfort związany z asymetrią piersi. Ponadto często są one wykonane z oddychających materiałów, dzięki czemu mogą one być także ciekawą alternatywą dla tradycyjnych biustonoszy, na przykład w czasie upałów.

Podsumowanie:

Asymetria piersi to wbrew pozorom dosyć powszechny problem, który dotyka kobiety. Nie oznacza to jednak, że nie można z nim walczyć. Jedną z lepszych metod jest odpowiednie dopasowanie biustonosza. Dlatego też, jeżeli nie wiemy jak to zrobić, to dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy brafiterki, która pomoże nam dobrać stanik w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu wyeliminować skutki związane z asymetrią piersi. Jeżeli macie wiec problemy związane z asymetrią biustu, a nie chcecie go korygować chirurgicznie, warto rozważyć zmianę stanika.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel