6 błędów, które popełniamy wybierając stanik dla dużego biustu

2020-10-21
6 błędów, które popełniamy wybierając stanik dla dużego biustu
Duży biust to powód do dumy i kwintesencja kobiecości, ale też powód do szczególnej troski. Odpowiedni, dobrej jakości stanik to must-have każdej kobiety, która może się poszczycić większymi piersiami. Jeśli chcesz mieć pewność, że inwestujesz we właściwy model, sprawdź naszą listę 6 najczęściej popełnianych błędów podczas kupowania biustonosza dla dużego biustu.

1. Upieranie się przy miękkich biustonoszach bez fiszbin

Faktycznie, miękka bielizna koronkowa jest na topie i nosi ją wiele znanych influencerek. Ale to nie znaczy, że jest dobra dla Ciebie, zwłaszcza jeśli masz spory biust i chciałabyś prawidłowo o niego zadbać. Cienkie bustiery z jednej warstwy koronki lepiej zostaw dla posiadaczek miseczek A i zainwestuj w dobry biustonosz usztywniany na fiszbinie, która nie tylko nadaje ładny kształt piersiom, ale też wspiera w ich podtrzymywaniu. Pamiętaj - ten element konstrukcji stanika musi być prawidłowo dobrany. Powinien opierać się na mostku i swobodnie okalać biust, bez ściskania. 

2. Kupowanie biustonosza z za małymi miseczkami

Częstym błędem kobiet o sporym biuście jest kupowanie biustonoszy, które są zwyczajnie za małe. Nieodpowiednie miseczki (często wybierane z przyzwyczajenia, odruchowo), ściskają biust, spłaszczają go, sprawiają, że dosłownie się „wylewa” i traci ładny krągły kształt, co wcale nie wygląda apetycznie czy estetycznie pod stylizacją. Za małe miseczki wpływają też bezpośrednio na Twój komfort, krępując ruchy czy powodując otarcia. 

3. Wybieranie biustonoszy, które dodatkowo optycznie powiększają biust

Panie o dużym biuście faktycznie mają się czym pochwalić, ale jednocześnie muszą uważać na to, żeby wyglądać schludnie i elegancko. W przypadku sporych miseczek dodatkowe wypełnienie w postaci gąbeczki push-up jest absolutnie niepotrzebne, a nawet niewskazane. Podobnie z fakturą biustonosza, na przykład złożoną z kilku warstw siateczki i koronki, która sprawia, że piersi optycznie wyglądają na dwa rozmiary większe. Idealnym wyborem dla Ciebie będzie biustonosz minimizer, czyli stanik, który skonstruowany jest w taki sposób, żeby maksymalnie zbierać i odpowiednio podtrzymywać biust, jednocześnie sprawiając, że wygląda na przynajmniej rozmiar mniejszy. Odciąża mięśnie kręgosłupa i dobrze wspiera biust, jednocześnie nie maltretując go nadmiernym ściskaniem (zwróć uwagę na kolekcję staników minimizer od marki Triumph - doskonale spełniają swoją rolę!). 

4. Kupowanie staników ze zbyt cienkimi ramiączkami 

Kolejna, bardzo ważna sprawa w przypadku staników dla dużego biustu to szerokość ramiączek. To one w dużym stopniu wspierają biust i przeciwdziałają jego opadaniu. Nie mogą być więc zbyt wąskie - takie będą się wpijać w ciało, uciskając naczynia krwionośne zlokalizowane w ramionach. Taki efekt nie jest ani zdrowy, ani estetyczny - za wąskie ramiączka odznaczają się pod bluzką czy sukienką. Ważna jest też oczywiście ich optymalna długość, która wpłynie na usytuowanie biustu na odpowiedniej wysokości. Dobrze, jeśli ramiączka będą miały dodatkowe pokrycie miękkim materiałem, który będzie przeciwdziałać nieprzyjemnemu ocieraniu się o skórę ramion.

5. Zapominanie o ważnych elementach konstrukcyjnych

Wybierając biustonosz dla dużego biustu, warto wziąć pod lupę kilka nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, które zbawiennie wpłyną na Twój komfort. Przykład? Termicznie modelowane bądź trzyczęściowe miseczki najlepiej odwzorowują anatomiczne szczegóły kobiecego ciała. Istotnym aspektem są też wszelkie dodatkowe wzmocnienia w biustonoszach (na przykład boczne) i przeszycia (mowa na przykład o trzyczęściowej miseczce). 3-stopniowe zapięcia na haftki, tylne półgorsety to też detale, jakie powinny polubić posiadaczki większych piersi.


6. Inwestowanie w biustonosze z materiałów wątpliwej jakości

Często popełnianym błędem jest oszczędzanie na jakości biustonosza. To nie tylko kwestia samej jego konstrukcji, ale też materiałów, z jakich został uszyty. Tkaniny, które nie przepuszczają powietrza, mogą sprawiać, że pod piersiami gromadzi się wilgoć, a na skórze pojawiają się podrażnienia. Warto wybierać mocne, elastyczne i oddychające materiały, takie jak na przykład mikrofaza. To ważna zasada, którą warto wziąć do serca, nawet jeśli wybierasz bieliznę koronkową. Dodatkowa zaleta? Porządny biustonosz np. marki Triumph nie zniszczy się szybko z powodu częstego prania, nie straci kształtu ani elastyczności. Jeśli chodzi o stanik, zwłaszcza ten dla dużych piersi, lepiej zainwestować w produkt, który zapewni maksymalny komfort i bezpieczeństwo. W końcu na zdrowiu naprawdę nie ma co oszczędzać!

Jak dobrać idealny biustonosz dla większych piersi? Wystarczy, że będziesz się wystrzegać popełniania kilku błędów, które opisaliśmy w naszym wpisie. Zwróć uwagę na kształt i rozmiar miseczki, na dopasowanie pasa obwodu, a nawet na rodzaj tkaniny, z jakiej uszyty jest Twój stanik. Idealne biustonosze minimizery i staniki na fiszbinie znajdziesz w naszym sklepie z ekskluzywną bielizną!
Sprawdź koniecznie co dla Ciebie jeszcze przygotowaliśmy - "Stringi - najmodniejsze majtki sezonu. Jak je nosić? Jakie modele wybierać?"
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixel